Spammet är tillbaka. Den här gången är jag dock redo. Lånesnoken.se har längtat efter detta och nu kommer ni att få se ett exempel på hur lätt jag faktiskt har det att kartlägga sajter nu, hitta nätverk – och spamrapportera.
Så om ni vill se hur jag avslöjar 33 identiska sajter och skriver spamrapport på 10m 14s så är det nu du ska ha korkgluggarna öppna.
Den här personen kör metoden som jag berättat om i ”Med 301:an som enda affärside”. Det får fan bli ett slut nu.
Nu behöver iallafall inte jag klura på vem personerna i branschen är. Mer intressant är att jag kan använda programmet till alla branscher. Och målet, i slutändan, är att kanske ta fram något säljvärt. För helt ärligt – det har aldrig varit enklare att få en överblick över aktörerna i en nisch.
33 spamsajter och en spamrapport på 10m och 14s
Så – här kommer videon där jag hittar ”alla” spamsajter inom lån hur enkelt som helst. Med alla menar jag alla som har haft synlighet på orden jag gräver i.
Om du vill se hur en färdiggenererad spamrapport ser ut, helt automatiskt, så ser du den här.